
Een verslag van Kees Smetsers
Lotte van de Ven en Roland van Loon zijn ook Kempisch Cross Kampioen!
Vandaag werd bij de Paarse Bos Cross in Waalre gestreden voor de laatste punten van de Kempische Cross Competitie. Voor Atletiek Oirschot zou het een heel spannende dag worden, want Roland van Loon en Lotte van de Ven stonden er goed voor in het klassement en ze konden allebei nog Kempische Cross kampioen worden in hun categorie. Matthijs Aarts en Niek van Vroenhoven waren twee weken eerder al Kempisch Cross Kampioen geworden.
Roland van Loon was eigenlijk al zeker van het kampioenschap.
In de voorgaande crossen had hij zo goed gepresteerd dat hij vandaag maar hoefde te finishen en dan was het kampioenschap binnen. Roland werd vijfde in de categorie Masters 45 en werd daarmee Kempisch Cross Kampioen. Een heel mooie prestatie.
Voor Lotte van de Ven was het veel spannender
Vóór de Paarse Bos Cross stond ze in punten gelijk met haar grote concurrente Anne de Wit. Vader René had voor Lotte een tactisch plannetje bedacht. Dat kwam erop neer dat Lotte zou moeten proberen om sneller te starten dan Anne. Dat was in de recente crossen precies andersom was geweest, want toen liep Anne bij de start steeds weg bij Lotte. Lotte voerde het tactisch plan van haar vader perfect uit en ging als een raket van start. Ze nam al heel snel een paar meters voorsprong en die hield ze vast tot in de laatste 100 meter. In het zicht van de finish kwam Anne nog heel dichtbij, dus het werd enorm spannend. Lotte had bij de finish nog maar één seconde over. Ze werd eerste en Anne werd tweede. Deze overwinning betekende dat Lotte ook Kempisch Cross Kampioen was geworden. Een prachtige afsluiting van een enerverende tweestrijd tussen Lotte en Anne, die een heel crossseizoen had geduurd en pas in de laatste meters was beslist.
Atletiek Oirschot heeft nu vier (!) kampioenen van de Kempische Cross Competitie van het seizoen 2024-2025.
Het zijn Matthijs Aarts (MU16), Niek van Vroenhoven (MU10), Lotte van de Ven (VU8) en Roland van Loon (Masters 45). Verder werden Martien van de Ven (M70) en Nina van Vroenhoven (VU8) derde in het klassement
Matthijs, Lotte en Niek van Vroenhoven werden vandaag alle drie eerste in hun categorie. Dus het was een topdag voor Atletiek Oirschot!
Eric Aarts schrijft nog:
Matthijs had deze week 3 dagen met koorts op de bank gelegen, dus om te beginnen was de vraag of hij van start kon gaan. Omdat hij toch naar de prijsuitreiking voor het klassement wilde gaan besloot hij te starten. De hele race koos hij het spoor van Lars (zijn grootste concurrent die bij iedere cross tweede werd). Wonderbaarlijk genoeg kon hij bij blijven. Door een versnelling op het laatste rechte stuk pakte Matthijs ook bij de laatste cross weer de overwinning. Een passend slot van de crosscompetitie.
Foto: Lotte en Nina op het podium. Meer foto’s in het FOTOBOEK : Van alles wat in 2025